Jak uporządkować okablowanie w szafie rack?

Aby  zapewnić instalacji przejrzystość, niezawodność i łatwość serwisowania kable w szafie powinny być odpowiednio zorganizowane. Dotyczy to zarówno wiązek okablowania strukturalnego jak również patchcordów łączących porty patch paneli i urządzeń. 

W naszej ofercie znajdziesz organizery kabli zarówno pionowe jak i poziome. 

Organizery kabli pionowe montuje się zarówno w części tylnej jak i przedniej szaf i stojaków rack. Tylne służą do prowadzenia wiązek instalacji budynkowej a przednie patchcordów. Przed zakupem organizera pionowego należy upewnić się czy dana szafa ma możliwość jego zamontowania, może być również konieczne nabycie odpowiednich adapterów.

Organizery kabli poziome mocujemy zazwyczaj wyłącznie z przodu szafy gdyż służą one do uporządkowania przebiegu patchcordów łączących urządzenia i patch panele. Mocowane one są do szyn rackowych w związku z czym są uniwersalne i nie potrzebują dodatkowych adapterów.

W naszej ofercie znajdują się organizery kabli poziome hakowe, zamykane oraz zintegrowane z panelem szczotkowym.

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie zarówno poziomych jak i pionowych organizerów kabli zamykanych. Tego typu połączenie umożliwia schowanie nadmiaru patchcordów i zapewnia schludny wygląd instalacji.

Jak wygląda w praktyce układanie kabli w organizerach a także jak wygląda szafa z dobrze zorganizowanym okablowaniem zobaczycie na naszym filmie. Miłego oglądania!


Masz pytanie

Dotyczące oferty lub potrzebujesz fachowej pomocy

Zapytaj eksperta

Loading

Linkbasic.eu używa plików cookies. Zgodnie z twoimi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej tutaj. X