Okablowanie miedziane - Kategoria 5e - kable, gniazda, patch panele, wtyki, keystone

Kategoria 5e - kable, gniazda, patch panele, wtyki, keystone

Kategoria 5e jest aktualnie podstawową klasą w której budowane są sieci transmisji danych, zarówno komputerowe jak i monitoringu wizyjnego. Zapewnia ona pracę z częstotliwością 100MHz i spełnia wymagania standardów 100Base-TX oraz 1000Base-T. Kategoria 5e zapewnia transmisję z prędkościami 100Mbit (Fast Ethernet) oraz 1Gbit (Gigabit Ethernet) w segmentach sieci o długości do 100m.

W zakresie kategorii 5e posiadamy szeroki wybór okablowania, patch paneli oraz gniazd sieciowych. Kable wykonane są z miedzi o czystości 99,999999% co gwarantuje spełnianie wymagań kategorii z nadmiarem. Również instalacje łączące dane i zasilanie w rozwiązaniach PoE mają zapewnione optymalne warunki pracy gdyż zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantuje stabilne warunki zasilania urządzeń. Kable kategorii 5e w naszej ofercie dzielą się na kable nieekranowane – U/UTP oraz ekranowane folią – F/UTP. Kable instalacyjne wykonane są z żył jednodrutowych natomiast kable przeznaczone do wykonywania patchcordów posiadają żyły wielodrutowe w celu zwiększenia ich elastyczności. Oprócz kabli wewnętrznych w naszej ofercie posiadamy również kable zewnętrzne kategorii 5e.

Ofertę okablowania uzupełnia oferta patchpaneli ekranowanych i nieekranowanych oraz gniazd natynkowych kategorii 5e dla instalacji nieekranowanych. W przypadku instalacji prowadzonych w kanałach technicznych lub listwach elektroinstalacyjnych oferujemy moduły keystone w szerokim wyborze. W ofercie znajdują się moduły keystone kategorii 5e w wersjach zarówno UTP jak i STP.

Projektując sieć należy pamiętać, że jedynie połaczenie elementów spełniających wymagania danej kategorii umożliwi zbudowanie sieci w całości spełniającej wymogi kategorii.

Jakość okablowania i pozostałych elementów do budowy sieci produkowanych przez firmę Linkbasic potwierdzona jest licznymi certyfikatami i wynikami testów wykazującymi spełnianie wymogów norm z dużym zapasem.

Główne cechy

  • Kompletna oferta od patchpanela do gniazda abonenckiego
  • Zgodność z kategorią 5e (klasa D)
  • Odpowiednie dla urządzeń pracujących w standardach 100Base-TX oraz 1000Base-T
  • Rozwiązania nieekranowane i ekranowane
  • Izloacja zewnętrzna PCV lub LSZH (LS0H)
  • Praca do 100MHz
  • Żyły kabla wykonane z czystej miedzi OFC 99,999999%
  • Okablowanie wewnętrzne lub zewnętrzne
  • Odpowiednie dla instalacji PoE
  • Kompatybilność z normami EIA/TIA-568A i EIA/TIA-568B

Masz pytanie

Dotyczące oferty lub potrzebujesz fachowej pomocy

Zapytaj eksperta

Loading

Linkbasic.eu używa plików cookies. Zgodnie z twoimi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej tutaj. X