Podłączanie keystone'ów nieekranowanych cat. 6 UTP

Standardy KeystoneDzięki poniższemu poradnikowi dowiesz się jak podłączyć kabel do keystonów RJ-45 nieekranowanych (UTP) kategorii 6. W przypadku kategorii 5e podłączenie wykonuje się w taki sam sposób, pomijając jeden z kroków, ale o tym poniżej. Zanim zaczniesz, musisz zdecydować w jakim standardzie wykonujesz instalację. Na keystonach znajdziesz dwa różne oznaczenia: A – standard 568A oraz B – 568B. Z naszej strony rekomendujemy standard 568B i w takim standardzie wykonamy podłączenie. 

  1. Zaczynamy od zdjęcia zewnętrznej izolacji przewodu. Nie nacinamy zbyt głęboko, osłona musi się złamać przy jej zdejmowaniu – musimy usłyszeć wyraźny klik. Da to nam pewność, że nie uszkodziliśmy wewnętrznej izolacji przewodów.
  2. Odcinamy rip cord (służy on do rozcięcia izolacji wzdłuż gdy nie dysponujemy narzędziem do jej odcięcia). W przypadku użycia ripcordu przecinamy instalację wzdłuż i odcinamy ją cążkami.
  3. Rozdzielamy pary przewodów i odcinamy wewnętrzne wzmocnienie służące do rozdzielenia par (w przypadku okablowania kategorii 5e takie wzmocnienie nie występuje).
  4. Rozplątujemy pary przewodów i rozmieszczamy je w zaciskach oznaczonych analogicznymi kolorami, zgodnie z wybranym standardem.
  5. Wciskamy przewody w zaciski przy pomocy narzędzia uderzeniowego. Narzędzie automatycznie obcina nadmiar kabla.
  6. Po zakończeniu wciskania przewodów zakładamy plastikowe zabezpieczenie.
  7. Umieszczamy keystone w gnieździe lub patch panelu.

Cały proces możesz prześledzić na naszym filmie:


Jak widać, praca jest stosunkowo prosta i przy zachowaniu podstawowych zasad postępowania poradzisz sobie z nią z łatwością.

 


 

Ofertę keystonów RJ-45 oraz okablowania marki Linkbasic znajdziesz na stronie właściwych kategorii:

W jakiej kategorii wykonać sieć i jaką skrętkę dobrać dowiesz się z naszego poradnika

Masz pytanie

Dotyczące oferty lub potrzebujesz fachowej pomocy

Zapytaj eksperta

Loading

Linkbasic.eu używa plików cookies. Zgodnie z twoimi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej tutaj. X